کد خبر45

افزایش ظرفیت تولید با سنکرون سازی ربات و پرس در سایپاسیتروئن

با بهره مندي از خلاقيت، نوآوري و استفاده از توانايي داخلي و پتانسيل بالقوه موجود در سایپاسیتروئن، کارکنان این شرکت توانستند ظرفیت تولید سالن پرس را 30 درصد افزایش دهند.

عباس توتونچی سرپرست اداره نگهداری و تعمیرات سالن پرس سایپاسیتروئن با اعلام اینکه فرایند تولید یک قطعه شامل مدت زمان بارگذاری در داخل قالب توسط ربات و شکل دهی قطعه توسط پرس می باشد، اظهار داشت: در راستای افزایش ظرفیت تولید قطعات در سالن پرس می بایست سرعت خطوط را افزایش داد که این کار منجر به استهلاک تجهیزات و بروز توقفات می گردد.

وی با اشاره به روش های کاهش فرایند تولید از طریق سنکرون کردن ربات و پرس و ربات های قبل و بعد با یکدیگر، ابراز داشت: با استفاده از توانمندی کارکنان نگهداری و تعمیرات و تکنیک های نرم افزاری و ابداع شرایط کنترلی که نیازمند خرید سخت افزار و نرم افزارمربوطه با برآورد هزینه ای 7 میلیارد ریال بود، توانستیم سنکرون سازی را بر روی تجهیزات پرس و ربات بدون صرف هزینه طراحی و اجرا نماییم.

سعید پورسعید سرپرست اتوماسیون ربات سالن پرس نیز با تاکید بر اینکه در طراحی این پروژه شناسایی نقاط حرکتی و ایمنی ربات ها با یکدیگر، شناسایی زمان های همپوشانی و کاهش مدت زمان فرایند تولید مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: سنکرون سازی علاوه بر اینکه مانع از استهلاک تجهیزات خط پرس می گردد، افزایش 30 درصدی ظرفیت تولید، ایجاد ظرفیت بیشتر برای تولید قطعات متنوع تر را به دنبال دارد.


آخرین خبرها
برگزاری آدیت فرآیند جامع سالانه در سایپا سیتروئن
6
اسفند
1398
برگزاری آدیت فرآیند جامع سالانه در سایپا سیتروئن

آدیت فرآیند جامع سالانه شرکت سایپاسیتروئن محصولات تولیدی پلتفرم های S200 و X200 با حضور ممیزان و کارشناسان گروه سایپا طی چهار روز کاری برگزار گردید .

ادامه مطلب
آگهی مناقصه عمومی سایپاسیتروئن
4
اسفند
1398
آگهی مناقصه عمومی سایپاسیتروئن

شركت سايپا سیتروئن در نظر دارد خريد برنج درجه یک ایرانی مورد نياز خود را به تامین کننده واجد شرايط واگذار نمايد. متقاضيان مي توانند جهت دريافت اطلاعات بيشتر به قسمت سامانه مناقصات در سایت مراجعه نمايند.

ادامه مطلب
برای سومین مرتبه شرکت سایپا سیتروئن موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس سیمین صنعت سبز کشور شد
3
اسفند
1398
برای سومین مرتبه شرکت سایپا سیتروئن موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس سیمین صنعت سبز کشور شد

کسب این افتخار در سال 97 نتیجه اقدامات و فعالیت های زیست محیطی در راستای کنترل، کاهش و حذف آلاینده ها بوده است

ادامه مطلب