کد خبر1082

طراحی و اجرای سیستم ایمنی شارژ خودرو در جایگاهCNG

در راستای داخلی‌سازی پروژه‌های پشتیبانی فنی و مدیریت هزینه‌ها و همچنین کاهش ریسک حوادث  در جایگاه CNG، با استفاده از توان و تخصص پرسنل و همچنین متریال داخلی، واحد نت تاسیسات و تجهیزات غیر تولیدی موفق به پیاده‌سازی طرح ایمنی و ضد خطا سازی در پروسه شارژ گاز خودرو شدند.

مهدی خدایی فینی رئیس اداره نت تاسیسات و تجهیزات غیرتولیدی سایپاسیتروئن با اعلام این خبر اظهار کرد: باتوجه به امکان بروز خطای انسانی اپراتور در قطع نازل و جداسازی آن پس از شارژ گاز، بلافاصله بعد از حرکت خودرو، موجب پارگی شیلنگ نازل دیسپنسر شده که ضمن تحمیل هزینه خسارت به تجهیز، امکان برخورد و ضربه شدید ناشی از خروج گاز با فشار بسیار بالا(حداقل200بار) و همچنین احتمال حریق به واسطه وجود سوخت گاز را در پی داشته است.

وی افزود:با توجه به الزامات موجود در راهبری جایگاههای CNG، طی استعلام از  شرکت ذیصلاح طرف قرارداد(نماینده شرکت هوایار)، پیشنهادهایی مطرح گردید که بارمالی حداقل900میلیون ریال در سال قبل برای شرکت در بر داشت که این واحد ضمن حذف هزینه‌های فوق، با استفاده از متریال و پتانسیل‌های داخلی، طرح پیشنهادی و جایگزین خود را پیاده‌سازی و اجرایی نمود.

وی خاطرنشان کرد: به لحاظ عدم تشابه این طرح در دیگر جایگاه‌ها  و لزوم اخذ تأییدیه از شرکتهای ذیصلاح، نماینده شرکت هوایار ضمن کنترل در حین اجرا و تست عملکردی، تائیدیه کتبی طرح را نیز به سایپاسیتروئن ارائه نمود. همچنین ایشان از آقایان مهدی مازوچی، هادی نصرالهی، میثم مهدیزاده و حمید باقرزاده به جهت همکاری در طراحی و اجرای پروژه تشکر و قدردانی نمودند.  


آخرین خبرها
کسب عنوان واحد صنعتی سبز استان اصفهان توسط سایپاسیتروئن
8
تیر
1399
کسب عنوان واحد صنعتی سبز استان اصفهان توسط سایپاسیتروئن

در چهارمین نشست مجازی مدیرانHSE واحدهای صنعتی استان اصفهان که باحضور مدیران کل بحران و حفاظت محیط زیست استان اصفهان برگزارشد از سایپاسیتروئن به‌عنوان واحد صنعتی سبز تقدیر گردید.

ادامه مطلب
راه‌اندازی لوپ دوم استندهمراه خطx200
1
تیر
1399
راه‌اندازی لوپ دوم استندهمراه خطx200

با اجرای این پروژه مجموعاً 115 قطعه از طریق استندهمراه به خط ‌تولید منتقل شده که بهبود وضعیت آراستگی (5S)، کاهش تردد لیفتراک و افزایش بهبودهای لازم در ارگونومی اپراتورها را در برداشته است.

ادامه مطلب
طراحی و اجرای سیستم ایمنی شارژ خودرو  در جایگاهCNG
22
خرداد
1399
طراحی و اجرای سیستم ایمنی شارژ خودرو در جایگاهCNG

با استفاده از توان و تخصص پرسنل و همچنین متریال داخلی، واحد نت تاسیسات و تجهیزات غیر تولیدی موفق به پیاده‌سازی طرح ایمنی و ضد خطا سازی در پروسه شارژ گاز خودرو شدند.

ادامه مطلب