تاریخ خبر : 1398/04/01
اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون

همزمان با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در پایگاههای سلامت ثابت و سیار کشور،این طرح در شرکت سایپاسیتروئن اجرا گردید.

دکتر احسان خطیبی مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سایپاسیتروئن با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح بسیج ملی فشار خون، ایستگاه ثابت کنترل فشار خون از تاریخ 25/3/98 به مدت دو هفته برای افراد گروه هدف 30سال به بالا و افراد دارای نارسایی کلیوی و خانم‌های باردار در شرکت سایپاسیتروئن دایر گردید.

وی با اشاره به اینکه طرح بسیج ملی کنترل و پایش فشارخون با چهار هدف اصلی آگاهی بخشی عمومی، کشف موارد جدید ابتلا، کنترل مبتلایان و مراقبت برای پیشگیری از بروز عوارض ناشی از فشارخون بالا اجرایی می‌شود، تصریح کرد: در این طرح پس از اندازه گیری فشار خون افراد، اطلاعات مربوط به فشار خون هر فرد در سامانه بسیج ملی کنترل فشار خون (www.salamat.gov.ir) ثبت شده و از طریق پیامک شرایط سلامتی یا بیماری هر فرد به تلفن همراه وی ارسال می گردد.

مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست سایپاسیتروئن خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح در شرکت،  بیش از3000 نفر از پرسنل سایپاسیتروئن تحت پوشش خدمات طرح بسیج ملی کنترل فشار خون قرار گیرند.

گفتنی است براساس برآوردها، ۴۰ درصد از مردم کشور از بیماری فشار خون بالای خود اطلاعی نداشته و حتی، نیمی از افرادی که از فشار خون خود مطلع هستند نیز، فشار خون خود را کنترل نمی‌کنند و به دنبال درمان نیستند. به همین دلیل، بسیج ملی کنترل فشار خون آغاز گردیده است​


گروه خودروسازی سایپا

تولید خودرو سایپا سیتروئن

اطلاعات و تصاویر

پایگاه های مرتبط

©تمامی حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تولید خودرو سایپا سیتروئن محفوظ می باشد.