تاریخ خبر : 1398/03/16
اجرای پروژه شارژ اتوماتیک گاز کولر

در راستای حذف خطای انسانی در انتخاب مقدار شارژ، افزایش کیفیت کار، جلوگیری از انحراف مصرف گاز و خطرات زیست محیطی تخلیه گاز در محیط، پروژه شارژ اتوم​اتیک گاز کولر در سایپاسیتروئن اجرا گردید

علیرضا فروهر سرپرست اداره کنترل کیفیت سالن مونتاژ سایپاسیتروئن با اعلام این خبر گفت: با توجه به افزایش تنوع اجزای سیستم کولر و مشاهده ایرادات فرایند در آدیت TSVA ، پروژه انتخاب اتوماتیک تایپ گاز کولر در خط اصلی به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اینکه مقدار شارژ گاز کولر خودرو با توجه به ترکیب اجرای سیستم کولر شامل کمپرسور، مجموعه لوله ها، کندانسور و اِواپراتور تعیین می گردد و با هر بار تغییر یکی از اجزای سیستم کولر این مقدار تغییر خواهد کرد، افزود: قبل از انجام تغییرات جدید، انتخاب مقدار شارژ توسط اپراتور و با فشردن تایپ های تعریف شده روی دستگاه انجام می¬گردید و خطای اپراتور در هر بار تغییر اجتناب ناپذیر بود.

فروهر تصریح کرد: مقدار زیاد گاز کولر، علاوه بر هزینه اضافی بر سازمان، باعث تحمیل بار اضافی به کمپرسور و عدم عملکرد صحیح شیر انبساط می شود و مقدار شارژ کم، ظرفیت پایین خنک کاری و در نتیجه عدم رضایتمندی مشتریان را بدنبال خواهد داشت.

سرپرست اداره کنترل کیفیت سالن مونتاژ ضمن اشاره به تعریف بارکد ردیابی برای  رفع خطای انسانی در فرایند شارژ گاز که معرف ترکیب اجزای سیستم کولر می باشد، خاطر نشان کرد: این بارکد برای هر سیستم کولر یونیک بوده و با تغییر هر یک از اجزاء، بارکد جدیدی ساخته می شود که در ایستگاه شارژ این بارکد توسط اپراتور خوانده و مقدار شارژ بصورت اتوماتیک توسط دستگاه انتخاب می گردد.

گفتنی است این پروژه با همکاری واحد های کنترل تولید، طراحی نرم افزار های تولیدی و نگهداری و تعمیرات سالن مونتاژ با موفقیت اجرا گردیده و نتایج حاصل از آن مثبت ارزیابی می گردد.


گروه خودروسازی سایپا

تولید خودرو سایپا سیتروئن

اطلاعات و تصاویر

پایگاه های مرتبط

©تمامی حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تولید خودرو سایپا سیتروئن محفوظ می باشد.