تاریخ خبر : 1397/10/13
نشست هم‌اندیشی فعالان عرصه تحقیقات و پژوهش

در راستای توسعه برنامه‌های علمی و تحقیقاتی و با هدف هم‌اندیشی فعالیت‌های پژوهشی در سایپاسیتروئن سومین نشست پژوهشگران و محققان با حضور معاون اداری و توسعه منابع انسانی و جمعی از مدیران این مجموعه در این شرکت برگزار گردید.

در این مراسم علی اسمعیلی معاون اداری و توسعه منابع انسانی، ضمن تاکید به رسالت حوزه منابع انسانی در توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه و ضرورت توجه به توانمندی‌ها و پتانسیل کارکنان ابراز داشت: در شرایط کنونی، که در حال گذر از اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، تغییر نگاه کوتاه‌مدت به نگاه بلندمدت و گذر از تمرکزگرایی به تمرکززدایی و تغییر رویکردها از مدیریت کردن به رهبری هستیم ضرورت دارد اثرات این تغییرات بر شرکت  سایپا‌سیتروئن از طریق ایجاد یک نظام ملی نوآوری و تحقیق و توسعه‌ مدیریت شود.

وی با اشاره به توانمندی‌‌‌های علمی همکاران و دانشگاه‌ها در ایجاد رشد اقتصادی و کسب مزیت رقابتی بنگاه تصریح کرد: در شرایط امروز همیاری و مشارکت کارکنان و پژوهشگران در شناسایی و رفع مشکلات، کمک شایانی به بالندگی سازمان و حفظ حقوق ذینفعان می‌نماید.

اسمعیلی افزود: هدف طراحی نظام تحقیقاتی، مشارکت دادن کارکنان در مسئله‌یابی، چاره جویی، حل مسائل و مشکلات سازمانی است که باعث شکوفا‌یی روحیه خلاقیت و پژوهشگری در میان ایشان می‌گردد.

معاون اداری و توسعه منابع انسانی با اعلام اینکه سیاست گذار ارشد سازمان حامی تحقیق و توسعه و نوآوری است، عزم این معاونت را در استقرار یک نظام منسجم و توانمند جهت تحقیق و توسعه مهم بر‌شمرد.

وی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت بالای علمی کارکنان، تأکید کرد: توانایی بالقوه زیادی جهت کشف و نوآوری و تبدیل ایده به عمل و تجاری‌سازی ایده‌ها در بنگاه ما وجود دارد که قطعاً پژوهشگران می‌توانند نقش خود را در این عرصه به خوبی ایفا نمایند.

در این نشست جواد قهرمانی سرپرست مدیریت منابع انسانی ضمن قدردانی از تلاشگران عرصه تحقیقات و پژوهش به معرفی اقدامات صورت‌گرفته جهت طراحی و تدوین نظام فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی شرکت پرداخت.

گفتنی است در این نشست پژوهشگران و محققان سایپاسیتروئن در حوزه تحقیقات و برنامه های علمی و پژوهشی نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح نموده و در راستای ضرورت حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان، توسعه برنامه های علمی و پژوهشی کارکنان و ارتقاء فرهنگ پژوهشگری در سازمان  با فراهم نمودن زیرساخت های مورد نیاز و هدفمندسازی این فعالیت نکاتی را بیان نمودند تا در جهت  استقرار و بکارگیری نظام  فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی مورد استفاده قرار گیرد.


گروه خودروسازی سایپا

تولید خودرو سایپا سیتروئن

اطلاعات و تصاویر

پایگاه های مرتبط

©تمامی حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تولید خودرو سایپا سیتروئن محفوظ می باشد.