تاریخ خبر : 1397/09/27
برگزاری دوره آموزشی صلاحیت مسئولین ایمنی

در راستای ضرورت برنامه ریزی و فرهنگ‌سازی ایمنی و کاهش حوادث شرکت‌های پیمانکار در سایپاسیتروئن، دوره آموزشی تایید صلاحیت مسئولین ایمنی برگزار گردید.

دکتر احسان خطیبی مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست سایپاسیتروئن با اعلام این خبر افزود: بر اساس الزامات قانونی، شرکت‌های پیمانکاری متناسب با ریسک محیط کار و تعداد نفرات، موظف به برگزاری کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار و معرفی مسئول ایمنی ذی صلاح می باشند.

وی با اشاره به مذاکرات انجام‌شده با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کاشان درخصوص تایید صلاحیت نمایندگان ایمنی پیمانکاران، ابراز داشت: فراگیران در این دوره با مفاهیم ایمنی، علل وقوع حوادث و پیشگیری، قوانین و الزامات ایمنی، آشنایی با شرح وظایف، کار در ارتفاع، خطرات و عوامل زیان‌آور محیط کار، ایمنی حریق، خطرات مکانیکی، وسایل حفاظت فردیPPE و حوادث کارگاه‌های ساختمانی آشنا می شوند.

دکترخطیبی تصریح کرد: این دوره آموزشی طی 8 روز و در راستای آموزش ایمنی عمومی و ارزیابی ریسک برگزار و فراگیران در پایان دوره و کسب نمرات قبولی در آزمون، می بایست به سامانه تایید صلاحیت مسئولین ایمنی مراجعه نمایند و با توجه به مدت زمان دوره گذرانده شده، سابقه و تخصص، صلاحیت آنها بعنوان مسئول ایمنی تایید و گواهینامه صادر می گردد.

خاطرنشان می گردد از ویژگی مهم این دوره می توان به حضور کارشناسان ایمنی سایپاسیتروئن به عنوان مدرس و با هماهنگی مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره نمود.​


گروه خودروسازی سایپا

تولید خودرو سایپا سیتروئن

اطلاعات و تصاویر

پایگاه های مرتبط

©تمامی حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تولید خودرو سایپا سیتروئن محفوظ می باشد.